Pragniemy Wam pokazać sekrety i tajniki świata przyrody.

Witamy Was serdecznie w naszym Centrum Edukacji Ekologicznej SYMBIOZA.

Pewnie zastanawiacie się dlaczego gospodarzami tego miejsca są borsuk, puszczyk i rzekotka?

Jesteśmy mieszkańcami lasu, w którym się znajdujemy i chcielibyśmy opowiedzieć Wam o naszym świecie. A jest o czym opowiadać, bo las to nie tylko zbiór drzew rosnących obok siebie. Tutaj toczy się całe nasze życie, którego sekrety postaramy się przed Wami odkryć, ponieważ zależy nam bardzo aby Wasz i nasz świat lepiej się rozumiały. Każdy z nas potrafi o życiu lasu powiedzieć coś innego.

Puszczyk latając jest w stanie zobaczyć rzeczy, których nie widzę ja, a nasza zielona rzekotka opowie Wam o miejscach, których borsuk i sowa nie odwiedzają. Dlatego jesteśmy tu razem i chcemy zaprosić Was do wspólnej przygody. To jest to co lubimy najbardziej. Zamiast książek, zeszytów i plecaków potrzebne będą Wam tylko wzrok, słuch, dotyk i węch. My właśnie w taki sposób doświadczamy lasu i chcemy Was tego również nauczyć. Tutaj na każdym kroku coś się dzieje, trzeba tylko umieć to dostrzec, a w tym pomogą Wam właśnie Wasze zmysły. Dowiecie się, że powiedzenie „o czym szumią drzewa” to nie tylko przenośnia, a każdy las ma swoją niepowtarzalną historię przekazywaną z pokolenia na pokolenie wszystkim jego mieszkańcom. Z ogromną przyjemnością opowiemy Wam o naszym leśnym świecie, w którym wszystko ma swój cel i nic nie dzieje się bez przyczyny.

Nasze życie nie zawsze jest łatwe i proste, ale sieć wspólnych zależności sprawia, że każdy z nas ma tutaj swoje miejsce. Kochamy to miejsce i chcielibyśmy bardzo, aby również Wam stało się ono bliskie. Gwarantujemy więc dobrą zabawę i super atmosferę, dzięki której wspólne doświadczanie leśnego życia będzie niezapomnianym spotkaniem z przyrodą.

Centrum Edukacji Ekologicznej "Symbioza"
Aleja Żubrowa 15
30-232 Kraków

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie
ul. Za Torem 22
30-542 Kraków

Centrum Edukacji Ekologicznej "Symbioza" znajduje się na terenie Bielańsko - Tynieckiego Parku Krajobrazowego,

który należy do Małopolskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.