Jak wieść leśna niesie, wielkimi krokami zbliżają się symbiozowe urodziny. Rechocą o tym rzekotki, pohukują puszczyki, sapią i chrząkają borsuki. Nawet stateczne buki zaszumiały co nieco na ten temat.

Uchylamy zatem rąbka tajemnicy i ogłaszamy, że już 25 lutego, w sobotę, zapraszamy do Symbiozy na nasze trzecie urodziny. Przygotowaliśmy dla Was sporo atrakcji. Ten wyjątkowy dzień zaczniemy od dwu wydarzeń według poniższego harmonogramu.

Urodzinowe przedpołudnie:

10:00 – 11:00 warsztaty ceramiczne

11:15 – 12:00 zwiedzanie sali nocnej z edukatorem

12:15 – 13:00 warsztaty bajkowo-słuchowiskowe

Na całe wydarzenie obowiązuje jeden bilet w cenie 30 zł.

Urodzinowe popołudnie:

13:00 – 14:00 warsztaty ceramiczne

14:15 – 15:00 zwiedzanie sali nocnej z edukatorem

15:15 – 16:00 warsztaty bajkowo-słuchowiskowe

Na całe wydarzenie obowiązuje jeden bilet w cenie 30 zł.

Czas trwania każdego wydarzenia to 180 minut. Pomiędzy poszczególnymi aktywnościami przewidujemy krótkie przerwy dla nabrania sił. Wydarzenia są przeznaczone dla rodzin z dziećmi od 5 roku życia. W naszym Centrum bawimy się rodzinnie, dlatego każdy uczestnik musi posiadać swój bilet (zarówno opiekunowie, jak i dzieci). Cena biletu na każdą odsłonę zajęć, obejmująca trzy aktywności, to 30 zł za osobę.

Czego możecie się spodziewać?

Na warsztatach ceramicznych:

Jak świętować to tylko w doborowym towarzystwie. Podczas urodzinowych warsztatów borsuk, puszczyk, rzekotka i buk zainspirują nas do wykonania użytecznych form inspirowanych ich naturą. Świetnie się bawiąc z naszą edukatorką, wykonacie poidełka odpowiednie dla ptaków i owadów.

Podczas zwiedzania sali nocnej:

Słońce chowa się już za widnokręgiem i powoli zapada zmrok. Nasze codzienne zajęcia i obowiązki dobiegają końca, co sprawia, że z przyjemnością kładziemy głowy na poduszkach, chcąc wypocząć po pracowitym dniu. Czy leśne życie rządzi się takimi samymi prawami? W sali nocnej naszego Centrum przekonacie się, że las jest niepowtarzalnym, funkcjonującym całą dobę ekosystemem. Las nie śpi nigdy. Gdy jedni jego mieszkańcy udają się na spoczynek, dla innych – po zmroku – zaczyna się czas wzmożonej aktywności. Wyrusz z nami na przyrodnicze śledztwo i sprawdź, co dzieje się w lesie nocą.

Na warsztacie bajkowo-słuchowiskowym:

Nasza sala warsztatowa, którą niektórzy z Was dobrze już pewnie znają, zamieni się w wyjątkową, bajkową krainę. Leżąc wygodnie na leżakach, przeniesiecie się w świat opowieści zatytułowanej „Jest takie miejsce”. Będziecie mieli okazję posłuchać słuchowiska, a autorka bajki – Renata Kosowska – przybliży Wam, jak z bajkowego świata można czerpać inspiracje do rodzinnego odkrywania przyrody. Ponadto, każdy uczestnik warsztatów dostanie pięknie ilustrowany egzemplarz bajki, wzbogacony o zadania do wykonania w terenie i nie tylko. Renata uchyli rąbka tajemnicy i zdradzi Wam, jak sobie z nimi sprawnie poradzić.