Wiosna budzi las do życia i rozbudza apetyty na przyrodę! Korzystając z tej okazji, otwieramy dla Was pracownię kulinarną! Zawilce łapią promienie słońca, miodunki pięknie pachną, a ptaki ćwierkają o tym, że już 25 marca odbędzie się uroczyste Powitanie Wiosny! Przybywajcie tłumnie na wyjątkowe zajęcia i spróbujcie wraz z nami ugryźć wiosenny Las Wolski.

Wiosenne przedpołudnie:

10:00 – 11:00 warsztaty kulinarno-botaniczne

11:15 – 12:15 warsztaty ceramiczne

Plan wydarzenia wiosenne popołudnie – warsztaty ceramiczne i warsztaty kulinarno-botaniczne:

12:30 – 13:30 warsztaty kulinarno-botaniczne

13:45 – 14:45 warsztaty ceramiczne

Czas trwania 135 minut

Pomiędzy aktywnościami przewidujemy krótką przerwę dla nabrania sił.

Wydarzenia są przeznaczone dla rodzin z dziećmi od 5 roku życia.

W naszym centrum bawimy się rodzinnie, dlatego każdy uczestnik musi posiadać swój bilet (zarówno opiekunowie, jak i dzieci). Cena biletu na każdą odsłonę zajęć to 30 zł.

Czego możecie się spodziewać

Warsztaty kulinarno-botaniczne „Jadalne dary lasu – niedźwiedzie przysmaki – czosnek w liściach? Czemu nie?”

Zajęcia w całości są poświęcone wyjątkowej roślinie – czosnkowi niedźwiedziemu. W ostatnich latach cieszy się on ogromną popularnością. Zerkniecie nań botanicznym okiem, sprawdzicie kulinarne możliwości oraz zgłębicie fitoterapeutyczną moc. Brzmi bardzo smacznie!

Warsztaty ceramiczne „Jadalna ceramika”

Podczas warsztatu usłyszycie o leczniczych właściwościach roślin pospolitych występujących w Lesie Wolskim, a ich wyjątkowość stanie się inspiracją do stworzenia form użytkowych. Wiosenna ceramika rozbudzi wasze apetyty na codzienne odkrywanie jadalnego lasu.