Zapraszamy 25 marca.

W programie:

11.00 – 12.00 Prezentacja i warsztaty w Muzeum Fotografii przy ul. Królowej Jadwigi 220.

Jadalne rośliny

Uczestnicy będą mieli unikalną możliwość poznania łatwych w uprawie roślin jadalnych. Dowiedzą się również od czego warto rozpocząć przygodę z ogrodnictwem. Przekonają się także, jak niewiele przestrzeni trzeba, aby uprawiać smaczne rośliny w zaciszu domowym.

Prowadząca: Bożena Szewczyk-Taranek

12.00 – 14.00 Spacer na trasie Muzeum Fotografii – Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza”.

Ugryź swój las

Czy znacie bluszczyk kurdybanek, młode liście buka albo szczawik zajęczy? Podczas wyjątkowego spaceru dowiecie się, co łączy wszystkie te rośliny i dlaczego w lesie warto patrzeć zarówno pod nogi, jak i w górę – w kierunku koron drzew. Przyjdźcie i posmakujcie z nami wyjątkowości Lasu Wolskiego.

Prowadząca: Bożena Szewczyk-Taranek

Ogrodniczka. Pracuje w Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Założyła Studia Podyplomowe z Terapii Ogrodniczej. Jest specjalistką z zakresu ogrodów terapeutycznych, społecznych i partycypacyjnych. Zawodowo zajmuje się między innymi hortiterapią i socjoogrodnictwem, badając wypływ prac ogrodniczych, ogrodów i środowiska naturalnego na zdrowie emocjonalne, fizyczne i społeczne człowieka. Doradza w projektowaniu profesjonalnych ogrodów o charakterze terapeutycznym i tworzy scenariusze specjalistycznych sesji hortiterapeutycznych dopasowanych do pacjentów. Jest zafascynowana niezwykłymi efektami ogrodnictwa poprawiającymi jakość życia i zdrowia ludzi oraz zdolności uczenia się dzieci.

14.00 – 15.30 Zwiedzanie ekspozycji stałej z audioprzewodnikiem w Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza”.

Spojrzenie buka na funkcjonowanie lasu.

Czas zwiedzania wystawy z audioprzewodnikiem jest zależny od indywidualnych predyspozycji zwiedzających i może wahać od kilkunastu do sześćdziesięciu minut.

Informacje praktyczne

Wydarzenie jest przeznaczone dla osób powyżej 15 lat. Wydarzenie jest bezpłatne, ale każdy uczestnik jest zobowiązany do posiadania bezpłatnego biletu.

Bilety można zarezerwować na stronie: https://tiny.pl/9sc7q

Wydarzenie rozpoczyna się w MuFo Strzelnica przy ul. Królowej Jadwigi 220, kończy – w Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza” przy al. Żubrowej 15.