W najbliższą sobotę zapraszamy Was do Symbiozy na Święto Rodziny Krakowskiej i inne aktywności. Przygotowaliśmy zajęcia wypełnione tym, co lubicie najbardziej. Mama i Tata także znajdą coś dla siebie! Nasz rodzinny program przeczytacie poniżej.

Warsztaty kulinarno-botaniczne Jadalne dary lasu (w ramach Święta Rodziny Krakowskiej)

Jeśli marzyliście o zastaniu leśnym Makłowiczem albo planujecie zmianę w postaci kuchennych rewolucji i potrzebujecie botanicznej Magdy Gessler koniecznie zajrzyjcie do nas.

Nie zapomnijcie przynieść:

  • 200 g waszego ulubionego twarogu
  • 150 g najsmaczniejszego jogurtu naturalnego
  • podstawowych przyprawy, czyli soli (my polecamy tę z Wieliczki niekoniecznie himalajską) i pieprzu (my nie byliśmy jeszcze tam, gdzie rośnie, więc polecamy po prostu go kupić)
  • ulubionego pieczywa (z chęcią sprawdzimy, jakie są wasze ulubione smaki)

Pierwszy warsztat startuje o 10:00.

Wejściówki na zajęcia tutaj

Drugi warsztat zaczyna się o 11:15.

Rezerwacja miejsc tutaj

Rodzinny spacer leśny (w ramach Święta Rodziny Krakowskiej)

Tego nie mogło zabraknąć, bo uwielbiamy chodzić po lesie. Tym razem wyruszymy ku serii wyzwań i rodzinnych gier terenowych. W naturze najłatwiej nawiązywać relacje z otaczającą nas przyrodą, a dzięki zabawie miło spędzimy czas, sprawdzając przy okazji, co tam słychać w majowym lesie.

Wyruszamy punktualnie o 11:00.

Rezerwacje złapiecie pod linkiem

Rodzinne zwiedzanie ekspozycji

O tym, jak wygląda rodzinne życie rzekotek z Lasu Wolskiego, opowie Waszej rodzinie nie kto inny jak sama rzekotka! Ona doskonale zna trudy i radości związane z rodzicielstwem, może też zdradzić ciekawostki leśnych kniei i niejednego zaskoczyć swoją bogatą wiedzą! Wszystkim mającym żyłkę detektywa polecamy nasz przyrodniczy escape room, gdzie całą rodziną wyruszycie na przyrodnicze śledztwo i spróbujecie odpowiedzieć na pytanie zadane przez jeża. Czy wiecie, kto w nocy rozkopał leśną polanę?

Zaczynamy opowieścią rzekotki o 10:00.

Miejsce zagwarantujecie sobie klikając w link

Do nocnego escape roomu udajemy się o 10:45.

Zapiszecie się tutaj

Zwiedzanie ekspozycji dla Mamy i Taty – zwiedzanie z audioprzewodnikiem

Będzie to spojrzenie Buka na funkcjonowanie lasu. My, dorośli, także potrzebujemy zatrzymać się w pędzie choć na chwilę i zrozumieć, jak ważny jest kontakt z przyrodą, której przecież jesteśmy częścią. Zwiedzanie ekspozycji stałej wraz z bukiem pozwoli zobaczyć na nowo, jak fascynująca może być przyroda, a także wzbudzi w Was refleksje, jak wiele zależy od naszych codziennych decyzji. Przyjdź, usiądź i posłuchaj, co nasz las chce Ci powiedzieć.

Rozpoczynamy o 14:30

Wejściówki pod linkiem

Czas na las z Rzekotką – zwiedzanie z audioprzewodnikiem

Chcielibyście samemu odkrywać tajemnice przyrody? Jeśli macie swoje tempo i wolicie poznawać nowe rzeczy samodzielnie, to koniecznie przyjdźcie i zobaczcie naszą wystawę oczami rzekotki, ale przy pomocy audioprzewodnika. Czas i tempo zwiedzania dostosujecie do swoich preferencji, a jeśli dany fragment wystawy Was zaciekawi, będziecie mogli się nad nim dłużej zastanowić. Znajdźcie swój czas na odkrywanie tajemnic przyrody.

Zapraszamy od 11:30 do 14:30

Rezerwacja miejsc pod linkiem