Już 29 lipca zapraszamy Was na przygodę nie z tej ziemi!

Wakacje to czas, kiedy podczas ciepłych nocy możemy beztrosko wpatrywać się w rozgwieżdżone niebo. Czy zastanawialiście się jednak, jak te migoczące w oddali światełka wpływają na życie na Ziemi? Okazuje się, że gwiazdy, w tym przede wszystkim ta najbliższa naszej planecie, którą nazywamy Słońcem, mają ogromny wpływ na las. Przecież to z nich drzewa czerpią energię, dzięki czemu w ogóle możliwe jest życie w ekosystemie lasu. W nocy to właśnie gwiazdy pomagają zwierzętom w nawigacji, a dawniej i nam, ludziom, pozwalały odnaleźć drogę do domu. Przekonajcie się, jak wielka jest moc gwiazd i zacznijcie przygodę nie z tej ziemi! Podczas naszych wyjątkowych warsztatów zadbamy o iście kosmiczną atmosferę.

Gwiezdne przedpołudnie

10:00 – 11:00 Warsztaty Drzewa to kosmici
11:30 – 12:30 Warsztaty Ceramiczne niebo
Czas trwania: 150 minut.

Gwiezdne popołudnie

13:00 – 14:00 Warsztaty Drzewa to kosmici
14:30 – 15:30 Warsztaty Ceramiczne niebo
Czas trwania: 150 minut.

Pomiędzy aktywnościami przewidujemy przerwę dla nabrania sił.
Wydarzenia są przeznaczone dla rodzin z dziećmi od 5 roku życia.
W naszym Centrum bawimy się rodzinnie, dlatego każdy uczestnik musi posiadać swój bilet (zarówno opiekunowie, jak i dzieci).

Czego możecie się spodziewać

Warsztaty Drzewa to kosmici
Czy wiecie, że drzewa to prawdziwi kosmici?
Przede wszystkim dlatego, że niczym Mikołaj Kopernik uwielbiają patrzeć w niebo, a ich ulubioną gwiazdą jest nasze Słońce. Na warsztatach poznamy astronomiczną tajemnicę drzew, kryjącą siłę umożliwiającą wzrastanie ku słońcu i korzystanie z jego życiodajnej energii.
Użyjemy bardzo ciekawych urządzeń do patrzenia w niebo, a niejeden i niejedna z Was odkryje cały kosmos wiedzy zamknięty w jednym zielonym liściu.

Warsztaty Ceramiczne niebo
Pośród nocy niezmiennie nas zachwycają gwiazdy, których delikatnie i nieśmiało iskrzące się światło pociąga nasz wzrok ku czarnej tafli nieba.
Bolesław Leśmian opisał to tak: „Tej nocy niebo w dreszczach od gwiazd mrugawicy kołysało swój bezmiar w sąsiednie bezmiary”.
Natomiast my podczas warsztatów spróbujemy wykraść gwiazdom choć część ich tajemnic i uwiecznić je w ceramicznych formach.