Zapraszamy na pierwszy w Krakowie kurs survivalu dla rodziców i dzieci, który planujemy na 12 sierpnia.

Survival, czyli sztuka przetrwania, to dziedzina, która nie jest zarezerwowana tylko dla dorosłych. Podczas naszego kursu udowodnimy, że nawet najmłodsi, przy niewielkim wsparciu rodziców i instruktora, mogą z powodzeniem zacząć zgłębiać tajniki tej sztuki. W survivalu liczy się również praca zespołowa, przyjdźcie więc do nas z całą rodziną.

Razem z nami poznacie podstawowe sztuczki survivalowe. Dowiecie się, co w survivalu jest najważniejsze oraz poznacie kilka przydatnych technik używanych w sztuce przetrwania. Podczas zajęć nauczycie się, jak rozpalać ogień, poznacie podstawowe narzędzia używane w survivalu oraz własnoręcznie wykonacie filtr do wody. Nie zabraknie także nawigowania w terenie, czyli zabawy z mapami i kompasami.

Kurs odbędzie się w ciągu jednego dnia, zostanie podzielony na cztery bloki tematyczne:

  • I – Podstawy (przydatne informacje, zasady, sprzęt)
  • II – Ogień (techniki krzesania ognia, ćwiczenia z rozpalania ognia za pomocą krzesiwa i hubki)
  • III – Woda (gdzie znaleźć wodę w terenie, sposoby filtrowania i dezynfekcji wody, wykonanie survivalowego filtra do wody)
  • IV – Nawigacja (kierunki świata, budowa i działanie kompasu, chodzenie na azymut)

Informacje techniczne

Miejsce: Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza”

Przewidywany termin: 12 sierpnia 2023 (sobota)

Czas trwania: 10:00 – 15:00

Plan zajęć:

  • 10:00 – 10:55 Podstawy
  • 11:00 – 12:00 Ogień
  • 12:00 – 13:00 Przerwa obiadowa przy ognisku
  • 13:00 – 13:55 Woda
  • 14:00 – 15:00 Nawigacja

Cena biletu: 50 zł

Ważne informacje dotyczące zapisów

Osoby chętne do wzięcia udziału w kursie prosimy o kontakt z recepcją Centrum (tel. 12 201 88 40 lub e-mail) i zarezerwowania miejsca na kursie.

Zajęcia przeznaczone są dla rodziców wraz ze swoimi pociechami (powyżej 7 roku życia). Warunkiem odbycia się kursu jest zebranie nie mniej niż 10 osób (rodziców i dzieci). Liczba miejsc jest ograniczona. O uczestnictwie w kursie decyduje kolejność zgłoszeń. Po zgłoszeniu chęci udziału 10 uczestników recepcja Centrum skontaktuje się z uczestnikami w celu potwierdzenia rezerwacji i przekazania instrukcji odnośnie dokonania płatności za bilety.