Do naszego lasu nadeszła już jesień! I to z tej okazji chcielibyśmy Was zaprosić na Rodzinne Powitanie Jesieni, które odbędzie się w sobotę 23 września.

Przygotowaliśmy dwa pakiety zajęć: przedpołudniowy, dla tych, co wcześnie wstają, oraz popołudniowy, dla tych, co lubią sobie pospać. Bez problemu znajdziecie więc dla siebie odpowiednią porę, aby najpiękniejszą porę roku powitać z Symbiozą.

Jesienne dary lasu dopełnione kolorami pobudzają kreatywność i skłaniają do podejmowania twórczych działań. Zainspirowani artystyczną perspektywą natury stworzymy drzeworyty, wystrugamy w patykach kolorowe krasnale, wyrzeźbimy niedźwiadki i namalujemy na deskach swój jesienny las.

Będziemy działać według następującego harmonogramu

Przedpołudnie – Rodzinne Powitanie Jesieni

10:00 – 11:00 Niedźwiedzie i Krasnoludki

11:00 – 11:30 Przerwa

11:30 – 12:30 Drzeworyty i Malowanie na drewnie

Popołudnie – Rodzinne Powitanie Jesieni

13:00 – 14:00 Drzeworyty i Malowanie na drewnie

14:00 – 14:30 Przerwa

14:30 – 15:30 Niedźwiedzie i Krasnoludki


Niedźwiedzie i Krasnoludki – warsztaty rzeźbiarsko-rękodzielnicze

Od zarania dziejów ludzkość korzystała z darów lasu. Nasi słowiańscy przodkowie byli prawdziwymi leśnymi ludźmi, którzy nauczyli się wytwarzać nie tylko użyteczne, ale też piękne rzeczy z drewna. Inspirowani leśnymi mieszkańcami rodzice wykonają dla swoich dzieci drewniane figurki króla polskich lasów i gór – niedźwiedzia brunatnego. Dzieci natomiast będą czerpać z licznych legend i baśni o leśnych krasnoludkach i zrobią dla swoich rodziców figurki kolorowych i psotliwych leśnych krasnali.

Drzeworyty i Malowanie na drewnie – warsztaty malarsko-drukarskie

Rosnąc i dojrzewając zbieramy doświadczenia, które zostawiają w nas ślady. Podobnie jest z drzewami, które przyrastając w swoich słojach, co roku zapisują historie dotyczące swojego życia. Podczas warsztatu posłuchamy historii lipy, która użyczyła nam materiału do wykonania naszych prac. Rodzice będą mieli okazję prześledzić całość procesu tworzenia drzeworytów, od przygotowania projektu, poprzez wycięcie dłutami i specjalnymi narzędziami tła aż po wykonanie odbitek. Dzieci natomiast, przy pomocy prostych i kreatywnych technik malarskich, utrwalą na specjalnie przygotowanych deskach przyrodnicze wspomnienia.

Bilety są dostępne tutaj.