A jaka mogła by być inna! Oczywiście złota, ale już niekoniecznie… skromna, bo las wypełnił się po brzegi darami jesieni w postaci pięknych kolorów i ciepłego słonecznego światła. Dlatego serdecznie zapraszamy w sobotę 28 października całe rodziny jesieniar i jesieniarzy na wyjątkowo różnorodne zajęcia.

Najpierw czeka Was Buszowanie w liściach, czyli zajęcia rytmiczno-taneczne, dzięki którym dobrym krokiem rozpoczniecie z nami dzień. Później, jak już nieco odsapniecie, podczas warsztatów przyrodniczo-artystycznych wykonacie Jesienne wianki origami, rozbudzając w sobie wrażliwość na różnorodne kolory lasu. Na zakończenie przygotowaliśmy coś naprawdę ekstra, czyli Kolorowe opowieści lasu. W czasie warsztatów snucia przyrodniczych opowieści poruszymy nie tylko wyobraźnię. Zainspirujemy także Waszą aktorską naturę.

Jesieniarze i jesieniary!

Nasz plan na Złotą sobotę z Symbiozą (28 października) jest taki:

10:00 – 10:15

zajęcia rytmiczno-taneczne
Buszowanie w liściach (15 minut)

10:15 – 10:30

przerwa (15 minut)

10:30 – 12:00

warsztaty przyrodniczo-artystyczne
Jesienne wianki origami (90 minut)

12:00 – 12:30

przerwa (30 minut)

12:30 – 14:00

warsztaty snucia opowieści przyrodniczych
Kolorowe opowieści lasu (90 minut)


Buszowanie w liściach

Wiatr zrywa kolorowe liście z drzew, a one beztroskie jak radosne dzieci podskakują, wirując w powietrzu jak w najpiękniejszym tańcu. Dajcie się porwać do tańca i Wy, najlepiej całymi rodzinami. Spróbujcie latać jak jesienne liście, giąć się jak drzewa na wietrze, podskakiwać jak rzekotki, a nawet latać jak puszczyki. Rytm i taniec to naturalna radość, a jeśli ktoś z Was myśli, że nie potrafi tańczyć ani nie lubi się ruszać, to… tym lepiej. Drugiej takiej szansy nie będzie!

Jesienne wianki origami

Sztuka origami pasuje nie tylko do papieru i odległej Japonii, ale i do wielobarwnych liści z naszego Lasu Wolskiego. Bo przecież są one jak czyste kartki czekające, aż nadamy im odpowiednią formę. Wystarczy dobry humor w głowie, dwie dziecięce dłonie i bukiet kolorowych jesiennych liści. Ten warsztat przyrodniczo-artystyczny dostarczy Wam nie tylko nowych umiejętności, ale także ciekawej wiedzy o tym, skąd drzewa biorą swoje ulubione kolory.

Kolorowe opowieści lasu

Podczas jesiennego popołudnia, kiedy już usadowimy się wygodnie na leżaku pod cieplutkim kocykiem, nie trzeba będzie długo czekać na to, żeby kilka rzuconych od niechcenia słów zamieniło się w tętniącą życiem opowieść. Nie martwcie się! Naprawdę nie trzeba być wytrawnym, krakoskim bajokiem, aby czarować narracją. Pokażemy Wam, jak korzystać z darów jesiennego lasu, żeby stworzyć rodzinną opowieść z naturalnym wątkiem w tle i doskonale się bawić.