W najbliższą sobotę, 4 listopada, działamy według następującego harmonogramu

Zajęcia dla dzieci:

10:00 – 10:45

Czas na las z Borsukiem
Zwiedzanie z edukatorem wystawy przyrodniczej ukazującej życie lasu w dzień. W sobotę, oprócz edukatora, oddamy głos borsukowi.

10:00 – 10:45

Kolorowe pióropusze z Lasu Wolskiego
Warsztaty ekologiczno-przyrodnicze

Wszystkie drzewa z Lasu Wolskiego postanowiły przywitać nadchodzącą jesień w wyjątkowy sposób. Nasi drzewni przyjaciele uradzili ofiarować nam to, co dla nich najcenniejsze – korony pełne pięknych, kolorowych liści. Dzięki temu darowi stworzymy własne leśne pióropusze i poczujemy się jak najprawdziwsze drzewa.

10:45 – 11:30

Czas na nocny las
Zwiedzanie z edukatorem wystawy przyrodniczej ukazującej życie lasu w nocy.

11:00 – 12:30

Leśni Indianie wyruszają w pogoń za naturą
Spacer leśny z edukatorem

Tym razem las stanie się świadkiem naszej indiańskiej przygody. Pożyczając ciepłe jesienne barwy, staniemy się Indianami żyjącymi w harmonii z otaczającą przyrodą, a następnie ruszymy w pogoń za naturą. Stworzymy totemy wskazujące nam drogę przez ciemne ostępy lasu, nauczymy się wykonywać prosty szałas dający wytchnienie w naszej leśnej wędrówce. I jak przystało na prawdziwych Indian, przyozdobimy się w pióropusze z kolorowych liści odzwierciedlające różnorodność i piękno przyrody Lasu Wolskiego.

11:30 – 12:15

12:15 – 13:00

13:00 – 13:45

13:45 – 14:30

Czas na las z Borsukiem
Zwiedzanie z audioprzewodnikiem wystawy przyrodniczej ukazującej życie lasu w dzień.

Zajęcia dla dorosłych

14:30 – 15:30

Opowieść Buka o swoim życiu

Zwiedzanie z edukatorem wystawy przyrodniczej, podczas którego usłyszycie opowieść jednego z mieszkańców Lasu Wolskiego – buka. Opowiadana przezeń historia pozwoli Wam zrozumieć nie tylko jego budowę, ale także to, jak ten niezwykły organizm funkcjonuje, wzbudzając refleksję nad tym, ile mamy wspólnego – drzewa i my.

W bilety na wszystkie wydarzenia zaopatrzycie się tutaj.