Już 18 listopada, pod takim hasłem przewodnim, zapraszamy do Symbiozy rodziny z dziećmi. Tym razem do wyboru będziecie mieli (uwaga, uwaga… ) aż trzy różne warsztaty! Zdecydujcie sami, co Was najbardziej interesuje.

Warsztaty rodzinne wymyśliliśmy po to, abyście w codziennym pędzie znaleźli odrobinę czasu dla siebie, nieco zwolnili i uważnie rozglądnęli się dokoła. Pozwoli Wam to, nawet w nie do końca lubianym listopadzie, spojrzeć na las z innej perspektywy i odnaleźć jego piękno. Przy okazji spotkacie ludzi, dla których las jest życiową pasją, nabędziecie nowe umiejętności, a wykonane dzieła zostaną z Wami już na zawsze.

Uczestnicy warsztatów będą mogli też odwiedzić stałą wystawę przyrodniczą naszego Centrum. W cenie biletu na warsztat oferujemy dodatkowo zwiedzanie z audioprzewodnikiem, podczas którego będzie Wam towarzyszył Puszczyk. Usłyszycie jego opowieść o najwyższej części lasu, niedostępnej i odległej od utartych leśnych ścieżek. Popatrzycie na las jego oczami i dowiecie się, jak wiele zaskakujących rzeczy dzieje się tutaj.

Plan jest następujący:

10:00 – 11:30

Warsztaty rękodzielniczo-przyrodnicze
Jesień w drewnie zaklęta – dzikozwierzaki

Podczas warsztatu stworzymy w drewnie lipowym płaskorzeźby przedstawiające dzikie, leśne zwierzęta. Następnie nadamy im barwy prawdziwych futer mieszkańców lasu, tak by wyglądały odpowiednio do nadchodzącej, zimnej pory roku. Nauczymy się też pracować z podstawowymi narzędziami rzeźbiarskimi i odkryjemy wiele ciekawostek zaklętych w drewnie.

12:00 – 13:30

Warsztaty rękodzielniczo-przyrodnicze
Przyrodnicze inspiracje – linoryt

Zajmiemy się wykonywaniem prawdziwych linorytów, co samo w sobie będzie zarówno świetną zabawą, jak i nauką nowych umiejętności. Inspiracji poszukamy w dziełach sławnych i mniej znanych lub zupełnie zapomnianych artystów grafików zachwyconych pięknem otaczającej nas przyrody. Warsztat będzie inspiracją dla Waszej kreatywności.

14:00 – 15:30

Warsztaty rękodzielniczo-przyrodnicze
Jesień w drewnie zaklęta – liściaste dzieła sztuki

Na warsztacie odwzorujemy w lipowym drewnie najciekawsze kontury liści drzew i stworzymy jesienne dzieło sztuki. Zastanowimy się, ile linii, zawijasów, ząbków i innych ozdobników może kryć w sobie z pozoru zwykły liść. Nasza rzemieślnicza praca będzie okazją do wnikliwej obserwacji detali i zachwytu nad różnorodnością form zamkniętych w drzewach z Lasu Wolskiego.

Ważne informacje:

Warsztaty można dowolnie łączyć wybierając to, co lubicie najbardziej. Po warsztatach lub pomiędzy nimi będziecie mieli możliwość, w cenie biletu na warsztaty, zwiedzenia wystawy „Czas na las z Puszczykiem” z audioprzewodnikiem!

Czas trwania wszystkich warsztatów: 90 minut.
Aktywności są przeznaczone dla dzieci od 5 roku życia.
W naszym Centrum bawimy się rodzinnie, dlatego każdy uczestnik zajęć musi posiadać swój bilet (zarówno opiekun, jak i dziecko).

W bilety zaopatrzycie się tutaj.