Już 2 grudnia zapraszamy na Mikołajkową Sobotę z Symbiozą. Już jesteśmy pewni! Także i w tym roku Mikołaj zawita do Lasu Wolskiego! Możemy Wam także zdradzić tajemnicę, że przyniesie dla Wszystkich prezent, czyli wyjątkowe zajęcia.

Zaczniemy z przytupem od Tanecznych Harców z Mikołajką, następnie, nawet mimo braku mrozu, sprawdzimy co jest Palcem po śniegu pisane, a skończymy pod skrzydłami Leśnych Aniołów, które sprawią, że w waszych domostwach las zagości przez cały następny rok.

Mikołajki to nie kupowanie kolejnego prezentu. Chcemy Wam dać coś o wiele cenniejszego. Rodzinne budowanie naturalnej więzi z przyrodą. Podczas naszych zajęć przeżyjecie nie tylko prawdziwą przygodę i nabędziecie nowe umiejętności, ale przede wszystkim przekonacie się, że najcenniejsze co może Wam dać druga osoba, to wspólnie spędzony czas.

Plan Mikołaja wygląda następująco:

Warsztaty taneczno-ruchowe
Taneczne Harce z Mikołajką

Czujecie już atmosferę zbliżających się świąt? Teraz jest ten wspaniały moment – oczekiwanie! Najlepsze wydarzenia przed nami. Postaramy się Wam umilić te chwile jeszcze bardziej. Na zajęciach narysujecie swoje wymarzone prezenty, zamienicie się w choinkę, bombki, renifery, a może w bałwana? Tanecznym, lekkim jak płatki śniegu krokiem wejdziecie do krainy wyobraźni. A tam, mamy nadzieję, zadzieje się magia.

Pierwsza przerwa na złapanie oddechu trwająca 15 minit

Warsztaty leśno-plastyczne
Palcem po śniegu pisane

Pośród pór roku to właśnie zima zarezerwowała sobie tylko jeden kolor – biel. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jakie formy jest w stanie wyrzeźbić zima przy wykorzystaniu wody i niskiej temperatury. Przekonają się także, że biała barwa w zupełności wystarczy nam, aby wyczarować piękne przyrodnicze formy.

Druga przerwa na małe co nieco trwająca 30 minut.

Warsztaty artystyczno-przyrodnicze
Leśne Anioły

Dostaniecie od nas piękny i duży kawałek pachnącego, lipowego drewna, na którym wspólnie, całą rodziną, stworzycie leśnego anioła. W ruch pójdą dłuta, pędzle i najpiękniejsze kolory świata. Przy okazji nauczycie się różnych technik rzeźbiarskich i malarskich. Będzie trochę o barwach i odczuwaniu otaczającej nas przyrody. Przekonamy się, czy jak w wierszu Bronisławy Ostrowskiej „Anioły mogą zejść do ludzi, przebiec calutki świat.” My zaprosimy te leśne anioły, które na co dzień kryją się wśród zielonych drzew.

Mikołajkowa gra terenowa
W Symbiozie z nocną przygodą

Podczas Mikołajkowej gry terenowej będziecie mogli podjąć szereg wyzwań i zadań. Jeśli Wam się to uda, uzyskacie z rąk Mikołaja dyplom Oficjalnego Leśnego Pomocnika. Uprzedzamy jednak, że wcale nie jest to łatwe! Taka osoba musi bowiem wykazać się dobrym humorem, szczerym uśmiechem, sprytem i pomysłowością, uczciwością i sumiennością. A najważniejsze, aby kochał las i jego przyrodę. Mając takie serce reszcie zadań podoła na pewno! Przybywajcie więc całymi rodzinami do naszego domku w Lesie, który w tym jednym dniu w roku zamienia się w Pracownię Leśnego Mikołaja!

Jeśli pogoda dopisze, Leśny Mikołaj zorganizuje ognisko, aby zapadająca wcześnie grudniowa noc była cieplejsza. Nie zapomnijcie zabrać swoich ulubionych smakołyków, bo każdy lubi przed ruszeniem w las przegryźć małe, co nieco…