Pierwsza sobota tegorocznych ferii zimowych w Małopolsce, czyli 17 lutego, w Symbiozie będzie wyglądać tak:

Czas na las z Rzekotką

Zwiedzanie z edukatorem ekspozycji przyrodniczej ukazującej życie lasu w dzień

Czas na las z Rzekotką

Zwiedzanie ekspozycji przyrodniczej ukazującej życie lasu w dzień z audioprzewodnikiem

Czas na nocny las

Zwiedzanie z edukatorem ekspozycji przyrodniczej ukazującej życie lasu nocą

Leśne skrzaty

Warsztaty ekologiczno-przyrodnicze dla najmłodszych! Kto powiedział, że las nie jest dla maluchów? My jesteśmy i dla dużych, i dla małych! Każdy skrzacik, który ma już osiemnaście miesięcy, może poznawać przyrodę wszystkimi zmysłami. Wystarczy uchylić drzwi do naszej sali łąk i pól lub leśne wrota prowadzące na malowniczą Polanę Lea, żeby w asyście Symbiozowego edukatora i swoich rodziców zajrzeć do krainy sensorycznych przeżyć. U nas skrzaciki mogą bawić się w dźwiękach lasu, barwach natury, fakturach i kształtach lasu.

Spacer turystyczno-przyrodniczy po rezerwacie Panieńskie Skały

Rezerwat Panieńskie Skały zachwyca swoim urokiem o każdej porze roku. Chcąc zwrócić uwagę na przyrodnicze i geologiczne walory tego miejsca, poprowadzimy naszą wyprawę przez całą jego długość. Będziemy poruszać się żółtym szlakiem po trasie liczącej około 1,5 kilometra, odwiedzimy najciekawsze i najurokliwsze zakątki. Postaramy się ponadto popatrzeć na Panieńskie Skały z perspektywy tutejszych mieszkańców. Miejmy nadzieję, że uda nam się ich wypatrzyć.

Spacer prowadzi przez trudniejszy teren. Podczas opadów śniegu i deszczu ścieżka jest bardzo śliska. Prosimy o przemyślany ubiór, przede wszystkim odpowiednie buty!
Trasa nie nadaje się dla dzieci w wózkach lub nosidełkach ani dla osób poruszających się na hulajnogach czy rowerach. Tylko wygodne obuwie ewentualnie kijki trekkingowe.

Grupa spotyka się przy przystanku MPK „Baba Jaga”. Tam zaczynamy spacer.

Na spacer zapraszamy rodziny z dziećmi od 12 roku życia oraz osoby dorosłe.

Spojrzenie Buka na funkcjonowanie lasu

Zwiedzanie z edukatorem ekspozycji ukazującej życie lasu w dzień.

Gdybyśmy chcieli odtworzyć historię lasu, najlepiej byłoby zapytać o to drzewo. To właśnie w nim jest zapisana opowieść o życiu tego ekosystemu. Okazuje się, że nie wszystko zostało powiedziane – wprost przeciwnie.

W bilety na wydarzenia zaopatrzycie się tutaj.