Zapraszamy na nocne atrakcje już 17 maja. Popatrzcie, co przygotowaliśmy i wybierzcie to, co dla Was najlepsze.

W bezpłatne bilety zaopatrzycie się tutaj.

17:00 – 17:45 Nowe przygody starych fotografii

18:00 – 18:45 Nowe przygody starych fotografii

19:00 – 19:45 Nowe przygody starych fotografii

20:00 – 20:45 Nowe przygody starych fotografii

17:00 – 17:45 Zwiedzamy ekspozycję nocną z puszczykiem

19:00 – 19:45 Zwiedzamy ekspozycję nocną z puszczykiem

16:00 – 20:45 Czas na las z Borsukiem. Zwiedzanie z audioprzewodnikiem.

19:00 – 20:30 Co słychać i widać w lesie

Nowe przygody starych fotografii

Zapraszamy do podróży w głąb starych zdjęć. Będziemy uważnie im się przyglądać i odkrywać to, co zostało w nich utrwalone. Uzbrojeni w lupy, niczym dociekliwi detektywi, ruszymy tropem skrywanych przez nie sekretów i tajemnic. A kiedy możliwości szkiełka i oka przestaną nam wystarczać, puścimy wolno wodze fantazji, by – jak Alicja – szukać tego, co znajduje się po drugiej stronie. Sprawdzimy również, jak w stare fotografie tchnąć nowe życie. Uwolnimy je najpierw z ograniczających je ram – pokawałkujemy, podzielimy, porozdzieramy, a kiedy będziemy je składać, klecić i formować w nową całość, bardzo nam się przydadzą talenty zarówno romantyków lubiących wspomnienia, jak i kreatywnych wizjonerów. Tylko od was zależy, w jaką stronę będziecie zmierzać podczas warsztatu. Możecie ruszyć w nostalgiczną podróż do przeszłości lub stworzyć futurystyczną wizję tego, co nas czeka w przyszłości.

Zwiedzamy ekspozycję nocną z puszczykiem

Ekspozycja ukazująca tętniące życie lasu po zmroku w formie escape roomu cały czas stanowi przygodę, do której wracacie i to po kilka razy! Wcale nas to nie dziwi, ponieważ to tutaj poczujecie się jak w prawdziwym nocnym lesie, doświadczycie wielu przygód, którym towarzyszyć będzie śmiech i dobra zabawa. Jak pewnie już wiecie, puszczyk jest zwierzęciem aktywnym głównie nocą i na pewno go spotkacie… tylko czy Wy jesteście gotowi by wyruszyć na przyrodnicze śledztwo?

Czas na las z Borsukiem – zwiedzanie z audioprzewodnikiem

O tej porze możecie się przekonać, że borsuki nie śpią w podziemnym apartamencie razem ze swoją rodziną. Zamiast zajadać się smakołykami, wyjątkowo dzisiejszej nocy będzie Waszym przewodnikiem po najniższej warstwie lasu i odkryje przed Wami jej sekrety. Mimo panującego mroku pełno tu życia, a wszyscy jej mieszkańcy są wyjątkowi. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy, bo Borsuk ma Wam wiele historii do opowiedzenia.

Co słychać i widać w lesie?

Podczas spaceru będziemy podsłuchiwać i podglądać Las Wolski. Kiedy robi się ciemno inne zmysły się wyostrzają. Wtedy też niektóre zwierzęta stają się bardziej aktywne i znacznie łatwiej usłyszeć każdy szmer. Jednak w pobliżu centrum miasta hałas i oświetlenie zakłócają naturalny rytm przyrody. Zapraszamy na spacer, podczas którego odkryjemy nocne oblicze Lasu Wolskiego.