Pod takim hasłem zapraszamy Was na przyrodniczą podróż w czasie, gdzie nostalgia będzie się mieszała z entuzjazmem powracającej na mapy Europy Polski oraz humorem rodem z PRL-u. Zobaczcie, co będzie się działo.

W bilety zaopatrzycie się tutaj.

10:15 – 10:45 Cięcia zdjęcia

11:00 – 12:00 Nowe przygody starych fotografii

12:30 – 13:00 Cięcia zdjęcia

13:15 – 14:15 Nowe przygody starych fotografii

14:30 – 17:00 Wehikułem czasu w rytmie retro, czyli pogadanka z potańcówką

Cięcia zdjęcia

Dzisiaj wszyscy mamy pod ręką aparaty fotograficzne, a kaskady naszych zdjęć rozlewają się szeroko po całym świecie. Pstrykamy niemal wszędzie i prawie zawsze, dokumentujemy nawet najdrobniejsze wypadki z naszego życia. W zdjęciach znajdujemy ukojenie, pocieszenie, potwierdzenie. Czy w ich ogromnej liczbie i nieuniknionej błahości nie tracimy jednak czegoś, co cechowało fotografię w przeszłości?
Zapraszamy do podróży w głąb starych zdjęć. Będziemy uważnie im się przyglądać i odkrywać to, co zostało w nich utrwalone. Uzbrojeni w lupy, niczym dociekliwi detektywi, ruszymy tropem skrywanych przez nie sekretów i tajemnic. A kiedy możliwości szkiełka i oka przestaną nam wystarczać, puścimy wolno wodze fantazji, by – jak Alicja – szukać tego, co kryje się po drugiej stronie.

Nowe przygody starych fotografii

Tym razem zaprosimy was na warsztat z nutką nostalgii. Pobuszujemy wspólnie w starych fotografiach i tchniemy w niezupełnie nowe życie.
Na warsztat zapraszamy nie tylko romantyków lubiących wspomnienia, ale także kreatywnych wizjonerów. To od was zależy, w jaką stronę będziecie zmierzać podczas warsztatu.
Możecie wyruszyć w nostalgiczną podróż do przeszłości lub stworzyć futurystyczną wizję tego co nas czeka w przyszłości.
Zapraszamy do Symbiozowego wehikułu czasu. Ruszamy w podróż prowadzącą od średniowiecznych zamków i klasztorów oraz rodzinnych plantacji chmielu nad górnym Dunajem po dystyngowany modernizm i zgrzebną nowoczesność PRL-u w Lesie Wolskim.

Wehikułem czasu w rytmie retro

Będziemy snuć historie o arystokratycznych rodach, modnych kawiarniach, parku ludowym ofiarowanym krakowianom i krakowiankom. Opowiemy o eleganckim pawilonie, który niemal sto lat temu został zbudowany w środku lasu; familii możnych piwowarów, krakowskich oficjałach i utalentowanym architekcie, dzięki którym ten budynek powstał; bywalcom, którzy odwiedzali cieszącą się ogromną popularnością restaurację.
Pokażemy sporo starych zdjęć, oddamy się nostalgicznym wspomnieniom, uronimy łezkę wzruszenia i … ruszymy w tany. Potańcówkę w rytmie retro rozkręcą wiązanki szlagierów niegdysiejszego Krakowa, które przypomni Wesoła Fala Band.