Aleksandra Karska

Edukatorka przyrodnicza. Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku biologia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Moje zamiłowanie do przyrody rozkwitło już w dzieciństwie, kiedy aktywnie działałam jako harcerka. To właśnie w harcerstwie zrodziła się moja pasja do pracy z grupami i przekazywania wiedzy w sposób interesujący i angażujący.

Przyrodę poznawałam przez bezpośrednie doświadczenie i obserwację podczas licznych obozów harcerskich. Na studiach kontynuowałam rozwijanie swojej pasji, a zajęcia terenowe stanowiły dla mnie ogromną inspirację. Fascynuje mnie odkrywanie zależności między organizmami i zrozumienie, jak wszystkie elementy ekosystemu harmonijnie współpracują.

W wolnym czasie chętnie sięgam po książki oraz podcasty przyrodnicze i czerpię z nich ciekawostki, którymi z radością dzielę się z innymi. Lubię rozwijać wrażliwość plastyczną i swoją, i innych: maluję i zajmuje się body paintingiem. Obecnie prowadzę warsztaty i spacery edukacyjne, dzieląc się swoją wiedzą i pasją do przyrody z osobami w różnym wieku. Wierzę, że bezpośredni kontakt z naturą i edukacja przyrodnicza mogą ukazać piękno i magię otaczającego nas świata.