Leśne kąpiele dla seniorów

Śpiew ptaków, zapach mchu, widok okazałych drzew! Wizyta w lesie to prawdziwa uczta dla zmysłów, dlatego śmiało możemy ją nazwać leśną… kąpielą! Seniorze, dołącz do terapeutycznych spacerów przyrodniczych i zanurz się w atmosferze Lasu Wolskiego. Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny, obowiązują zapisy.

Zielony przepis na zdrowie

Chcesz wzmocnić swoje zdrowie i zharmonizować układ nerwowy? Szukasz ukojenia i bliskości natury? Spędź wolny czas w otoczeniu bujnej roślinności i ożywczej zieleni. Zachęcamy do zażycia shinrin-yoku czyli kąpieli leśnej. Ta japońska metoda terapeutyczna, oparta na rzetelnych naukowych badaniach, polega na pobudzeniu wszystkich zmysłów poprzez uważne zanurzenie się w środowisko leśne. Rozmaitość dźwięków, gra świateł między drzewami, powietrze pachnące olejkami eterycznymi i wilgotną glebą – to zielony przepis na Twoje zdrowie!

Leśna kąpiel dla osób 50+

Leśna kąpiel to po prostu przyrodniczy spacer terapeutyczny i zanurzenie się w atmosferze lasu. Spacery są przeznaczone dla osób po 50 roku życia. Odbędą się w wybrane dni czerwca i lipca w Lesie Wolskim.

Pierwsza „zielona kąpiel” już w piątek, 3 czerwca w godz. 9.00–11.00. Zbiórka zgłoszonych uczestników odbędzie się w Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza”, al. Żubrowa 15.

Uczestnicy spacerów powinni posiadać strój oraz obuwie, adekwatne do planowanej aktywności i warunków atmosferycznych. Poziom trudności spaceru będzie dostosowany do danej grupy osób.

Harmonogram spacerów

  • 3 czerwca, w godz. 9.00–11.00
  • 17 czerwca, w godz. 9.00–11.00
  • 1 lipca, w godz. 9.00–11.00
  • 15 lipca, w godz. 9.00–11.00 
  • 29 lipca, w godz. 9.00–11.00

Rejestracja

Spacery są nieodpłatne, a liczba miejsc ograniczona. Aby wziąć udział w wydarzeniu, zarejestruj się na stronie „Symbiozy”

Przed rejestracją należy zapoznać się z regulaminem kąpieli leśnych. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu spaceru. Rezerwacje zachowują ważność, jednak w celu ich odwołania prosimy o kontakt pod numerem tel. 12 20 18 840.

Leśne kąpiele dla seniorów są częścią miejskiej kampanii „Kraków w formie”. Współorganizatorem wydarzenia jest Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza”.