Czy można nauczyć się przyrody w teorii, nie dotykając jej, nie wsłuchując się w jej odgłosy, nie czując smaku i zapachu?
Niby tak… tylko po co, jeśli można inaczej?

Trasa dla bobasa

Z ogromną radością (mimo pochmurnej pogody), pojechaliśmy do Lasku Wolskiego.
Okazało się, że spędziliśmy tutaj nie tylko aktywnie, ale też bardzo ciekawie niemal cały dzień.

Kasai - podróże w sieci

Dziękujemy Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza” w Krakowie za zaproszenie i wrażenia, które naszym podopiecznym dostarczyły wiele radości.

Mimo wszystko - fundacja Anny Dymnej

Profesjonalna opieka prowadzących, wspaniała aranżacja przestrzeni wystawy i jej walory edukacyjne zachęcają do ponownej wizyty.

Szkoła Podstawowa nr 106 – im. Artura Grottgera w Krakowie

Całym sercem polecamy warsztaty przyrodnicze i spacery po Lesie Wolskim. Każdy z takich spacerów czy warsztatów ma temat przewodni. Spacer prowadzony w bardzo miłej atmosferze, bez pośpiechu tak że nawet najmłodsi uczestnicy wyprawy dadzą radę.

Małopolska Strona Kreatywnych i Przedsiębiorczych

Popołudnie spędziliśmy dzisiaj w cudnym towarzystwie. Wypoczęta, naładowana pozytywna energia wyszłam z lasu – poznajemy las wszystkimi zmysłami.

Beata Kowalik

Gwarantuje Ci, że czeka Was przygoda, odkryjecie to, co jeszcze nie odkryte, będzie mnóstwo pytań i wiele lekcji, które najpewniej zamknięcie w kilku cudownych, wspólnie spędzonych godzinach.

Zaczytani w drodze

Dziś nasze dzieciaczki były w Symbioza – Centrum Edukacji Ekologicznej ZZM. Dowiedzieliśmy się nawet co zrobić gdy poparzy nas pokrzywa, żaden listek nie jest już dla nas tajemnicą!

Lemon Fitness

To miejsce tworzone z miłością i o miłości – do natury, z naturą i o naturze. Ukryte w sercu Lasku Wolskiego właśnie o nim najwięcej opowiada – mówi o czym szumią wiekowe buki, szepczą popielice czy pohukują nocą puszczyki.

Powsinogi

Dziękujemy pracownikom Symbioza – Centrum Edukacji Ekologicznej ZZM za zorganizowanie i przeprowadzenie ciekawych i pouczających warsztatów.

Szkoła Podstawowa SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

Dzięki Symbioza – Centrum Edukacji Ekologicznej ZZM, mieliśmy możliwość doświadczania uroków lasu. Wsłuchaliśmy się w szum drzew i śpiew ptaków, sprawdziliśmy co w trawie piszczy, kto siedzi w liściach i kto mieszka w przeróżnych częściach drzew, roślin, konarów i powalonych pni.

Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie

W te gorące dni polecam wycieczkę do Lasu Wolskiego, wpadajcie w odwiedziny do Symbiozy – Centrum Edukacji. Czeka na Was bogaty program zajęć w formie warsztatów, tematycznych spacerów. Dziś po spacerze połączonym z nauką dzieciaki wykonały swoje duszki lasu!

Marta Pazio-Cebula przewodnik po Krakowie

W sobotę odwiedziliśmy z dziećmi kolejne niezwykłe miejsce na mapie Krakowa. Symbioza działa w środku Lasu Wolskiego, zaraz obok ZOO. To takie wartościowe miejsce, do którego lada dzień będą ustawiać się kolejki, więc miejcie je na uwadze.

Kraków z dzieckiem

Stała ekspozycja jest opowieścią o lesie i jego mieszkańcach, których poznajemy za pomocą wszystkich zmysłów. Zwiedzanie odbywa się z edukatorem, który w niezwykle atrakcyjny sposób wciąga dzieciaki w leśny świat, pełen ciekawostek i niespodzianek.

Wawamaszka

Symbioza, a dokładniej Centrum Edukacji Ekologicznej, to również małe muzeum. Mieści się tu bowiem ekspozycja stała, gdzie możecie zobaczyć las różnymi zmysłami. Wszystko to w ciekawej formie – głównie multimedialnej. Po obiekcie oprowadza edukator przyrody, który nawet dzieciakom fajnie przekazuje wiedzę na wymienione tematy.

Krakow.z-dzieckiem.pl - Krakowskie Brzdące