Oferta zajęć dla grup zorganizowanych dostępna jest do pobrania tutaj. 

 

Zdjęcia przedstawia edukatora prowadzącego grupę w sali dziennej ekspozycji stałej

Czas na las – zwiedzanie ekspozycji stałej

Spójrz na las z nowej perspektywy, bo nowe spojrzenie pozwala na zrozumienie. Poznaj leśne historie, które zamieszkały w budynku Centrum. Nasi bohaterowie: Buk, Borsuk, Rzekotka
i Puszczyk opowiedzą Wam o fascynującym świecie przyrody.

Sugerowany wiek: od 6 roku życia.
Czas trwania: 45 minut.

Zdjęcie przedstawia grupę idącą na spacer leśny w jesiennym Lesie Wolskim

Spacery leśne

Pełen niespodzianek spacer leśny po Lesie Wolskim to aktywność, podczas której zobaczycie las z zupełnie innej perspektywy – perspektywy jego mieszkańców. W przypadku złej pogody spacery zamieniane są na zajęcia warsztatowe na zadaszonym tarasie Centrum.
Sugerowany wiek: od 6 roku życia.
Czas trwania: 120 minut.

Warsztaty przyrodnicze

Zapraszamy na niecodzienne doświadczenie, które poza jednorazowym spotkaniem z naturą podczas warsztatu, da Wam możliwość codziennego obserwowania i podglądania w jaki sposób mały fragment natury zmienia się w zależności od warunków panujących na zewnątrz i wewnątrz czy od pory roku.

Sugerowany wiek: od 6 roku życia.
Czas trwania: 45 minut.

Warsztaty ekologiczne

Podczas tych warsztatów dowiesz się jak produkować mniej odpadów i stworzyć coś z niczego. Poznasz zagrożenia dla środowiska przyrodniczego spowodowane konsumpcjonizmem oraz ogromne znaczenie racjonalnej gospodarki odpadami. Wspólnie znajdziemy nowe zastosowanie dla rzeczy, które zostały przeznaczone do wyrzucenia. Dołącz do coraz to większej grupy kreatywnych zero waste’owych działaczy na rzecz ochrony środowiska!

Sugerowany wiek: od 6 roku życia.
Czas trwania: 45 minut.

Warsztaty ceramiczne

Warsztaty ceramiczne niezmiennie dostarczają naprawdę niezapomnianych wrażeń. Na zajęciach uczestnicy poznają techniki sztuki ceramicznej – m.in. modelowanie, odbijanie, zdobienie fakturami roślinnymi i pod okiem profesjonalnego ceramika, wykonają swoje własne prace.

Sugerowany wiek: od 6 roku życia.
Czas trwania: 120 minut.

Warsztaty ogrodnicze

Warsztaty mają za zadanie edukować dzieci w zakresie działań ogrodniczych. Składają się z części głównie praktycznej i odbywają się w formie zabawy. Spotkania odbywają się w pięknym otoczeniu przyrody i odbywają się sezonowo z uwagi na uzależnienie od warunków pogodowych.

Sugerowany wiek: od 6 roku życia.
Czas trwania: od 45 do 60 minut.