W naszej przestrzeni znajdują się również pracownie, w których będziesz mógł doświadczyć zajęć inspirowanych naturą.

Pracownia ceramiczna

Centrum Edukacji Ekologicznej Symbioza posiada profesjonalną pracownię ceramiczną wyposażoną w piec ceramiczny oraz piec do wypału szkła metodą fusingu. Czeka na Was osiem stanowisk przygotowanych do niezwykłej przygody z wypalaniem szkła i gliny. Przyroda od zawsze była wdzięcznym tematem dla artystów. Las i jego życie to niewyczerpana ilość inspiracji, które z pewnością wykorzystasz podczas niepowtarzalnych warsztatów z pogranicza ekologii, przyrody i sztuki. Już teraz zapoznaj się z naszą ofertą.

Pracownia kulinarna

Dla gospodarzy naszego Centrum jakimi są Borsuk, Puszczyk i Rzekotka las stanowi dom, a zarazem nieograniczone źródło pożywienia. Ludzie również od zawsze czerpali z jego zasobów. Pyszne jagody, pachnące poziomki, czy poszukiwane jesienią grzyby kojarzą się nam z lasem od razu. A czy wiesz, że w lesie znajdziesz jeszcze całą gamę roślin, które z powodzeniem można wykorzystać przy robieniu sałatki, bądź napojów? U nas poznasz las od kuchni dzięki świetnie wyposażonej pracowni kulinarnej, w której poczujesz się jak prawdziwy szef restauracji. Podczas warsztatów do Waszej dyspozycji jest 6 stanowisk wyposażonych w profesjonalne sprzęty gastronomiczne. Czeka Was niebywała kulinarna przygoda!

Sala warsztatowa pól i łąk

Ekspozycja stała ukazująca sekrety leśnego życia oraz angażująca wszystkie zmysły tajemnicza sala nocna to nie wszystko co dla Was przygotowaliśmy. Przekonasz się o tym biorąc udział w różnego rodzaju warsztatach ekologiczno-przyrodniczych w naszej „Sali pól i łąk”. Ciekawie zaaranżowana sala warsztatowa pozwala na realizację zajęć, które rozszerzą Waszą wiedzę na temat ekosystemów jakim są parki krajobrazowe oraz tak charakterystyczna dla polskiego krajobrazu siatka malowniczych pól i łąk. Różnorodne warsztaty plastyczne, malarskie czy zajęcia techniczne inspirowane naturą przybliżą Wam piękno otaczającego nas świata, w którym pojęcie symbiozy jest słowem kluczem do znalezienia złotego środka między osiągnięciami naszej cywilizacji, a życiem z poszanowaniem piękna istniejącej wokół nas przyrody. Jej prawa i zasady wykształcone przez miliony lat ewolucji to nieprzebrane źródło inspiracji do życia, w którym wszystko ma swój ład i porządek.