Sala warsztatowa pól i łąk

Ekspozycja stała ukazująca sekrety leśnego życia oraz angażująca wszystkie zmysły tajemnicza sala nocna to nie wszystko co dla Was przygotowaliśmy. Przekonasz się o tym biorąc udział w różnego rodzaju warsztatach ekologiczno-przyrodniczych w naszej „sali pól i łąk”. Ciekawie zaaranżowana sala warsztatowa pozwala na realizację zajęć, które poszerzą Waszą wiedzę na temat ekosystemów jakim są parki krajobrazowe. Różnorodne warsztaty plastyczne, malarskie czy zajęcia techniczne inspirowane naturą przybliżą Wam piękno otaczającego nas świata. Pojęcie symbiozy jest słowem kluczem do znalezienia złotego środka między osiągnięciami naszej cywilizacji, a życiem z poszanowaniem piękna istniejącej wokół nas przyrody. Jej prawa i zasady wykształcone przez miliony lat ewolucji to nieprzebrane źródło inspiracji do życia, w którym wszystko ma swój ład i porządek.

Pracownia ceramiczna

Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza” posiada profesjonalną pracownię ceramiczną wyposażoną w piec ceramiczny oraz piec do wypału szkła metodą fusingu. Czeka na Was osiem stanowisk przygotowanych do niezwykłej przygody z wypalaniem szkła i gliny. Przyroda od zawsze była wdzięcznym tematem dla artystów. Las i jego życie to niewyczerpana ilość inspiracji, które z pewnością wykorzystasz podczas niepowtarzalnych warsztatów z pogranicza ekologii, przyrody i sztuki.

Pracownia kulinarna

Dla gospodarzy naszego Centrum jakimi są Borsuk, Puszczyk i Rzekotka las stanowi dom, a zarazem nieograniczone źródło pożywienia. Ludzie również od zawsze czerpali z jego zasobów. Pyszne jagody, pachnące poziomki, czy poszukiwane jesienią grzyby kojarzą się nam z lasem od razu. A czy wiesz, że w lesie znajdziesz jeszcze całą gamę roślin, które z powodzeniem można wykorzystać przy robieniu sałatki, bądź napojów? U nas poznasz las od kuchni dzięki świetnie wyposażonej pracowni kulinarnej, w której poczujesz się jak prawdziwy szef restauracji. Podczas warsztatów do Waszej dyspozycji jest 6 stanowisk wyposażonych w profesjonalne sprzęty gastronomiczne. Czeka Was niebywała kulinarna przygoda!

UWAGA! Ze względu na panujący reżim sanitarny, warsztaty kulinarne obecnie nie są dostępne w naszej ofercie.