Sala dzienna

Odwiedziny naszej stałej ekspozycji to niebanalne spotkanie z lasem i jego mieszkańcami. Swoją historię opowie Wam buk zwyczajny i z pewnością po jej zakończeniu zwyczajnym nie będziecie chcieli go nazywać. Wiecie o czym szumią drzewa…? Bądźcie uważni, bo przed Wami mnóstwo leśnych sekretów do odkrycia. Podzielimy się z Wami naszą wiedzą o miejscu, które jest naszym domem.

Dla uczniów i osób dorosłych niezrównanym przewodnikiem po ścieżkach i piętrach lasu będzie buk.

Borsuk, wraz z puszczykiem i rzekotką z ogromną przyjemnością przeprowadzą między drzewami wszystkie młodsze dzieci.

Las znamy jak własną kieszeń. Możecie więc być pewni, że z nami poznacie go jak nigdy dotąd, a każdy spacer będzie przynosił nowe odkrycia. Z nami zobaczysz, dotkniesz i doświadczysz wszystkiego tego, co jest naszą codziennością, a często ucieka Twoim oczom gdy spacerujesz.

Czy wiesz, że rośliny i zwierzęta również mają swój Internet? Odkryjemy przed Wami mnóstwo sekretów, dzięki którym zobaczycie, że las to miejsce fascynujące, w którym nawet w nocy ani na moment nie przestaje tętnić życie. Czeka na Was również niespodzianka – odwiedziny miejsca, którego nie zobaczysz wybierając się na zwykły spacer leśnymi ścieżkami. W centrum „Symbioza” z naszą pomocą poznacie las od zupełnie innej strony i jesteśmy przekonani, że nie będziecie mogli już się doczekać samodzielnej wyprawy do lasu, by sprawdzić wszystko o czym Wam tutaj opowiemy.

Nasza wystawa to nie ekspozycje, wokół których będziecie się przechadzać patrząc z daleka. Każdy z nas zaprosi Was do wspólnego odkrywania, sprawdzania i doświadczania wszystkimi zmysłami. Zatrzymajcie się, posłuchajcie i sprawdźcie z nami ile można zrozumieć gdy popatrzycie na świat z innej perspektywy… naszej perspektywy.