[/et_pb_toggle]

Sala nocna

Słońce chowa się za widnokręgiem, zapada zmrok, nasze codzienne zajęcia i obowiązki dobiegają końca i sprawiają, że z przyjemnością kładziemy głowy na poduszkach by wypocząć.

Czy leśne życie rządzi się takimi samymi prawami? W sali nocnej naszego Centrum przekonasz się, że las jest pod tym względem niepowtarzalnym, funkcjonującym całą dobę ekosystemem. Las nie śpi nigdy. Gdy jedni jego mieszkańcy udają się na spoczynek, dla innych po zmroku zaczyna się czas wzmożonej aktywności.

Zapraszamy Cię do niezwykłej przygody angażującej zmysły. Nocą wzrok przestaje być najważniejszym źródłem poznawania otoczenia. Nasi leśni przyjaciele, dla których nocne życie jest codziennością, pokażą Ci, że natura nie odpoczywa, a po zmroku czasami w naszym bliskim sąsiedztwie dzieje się naprawdę wiele. Czeka na Was mnóstwo zagadek, których odkrywanie przybliży Wam nocne zwyczaje leśnych zwierząt.

Słyszysz szum drzew przerywany pohukiwaniem sowy? A może dostrzegasz jasną parę oczu, wnikliwie świdrującą otoczenie? Czy wiesz, które z leśnych zwierząt nie ma najmniejszego problemu z poruszaniem się w leśnych ciemnościach? Twoja ciekawość i uważność poprowadzi Cię po „leśnych ścieżkach nocą”. Niepowtarzalna, nocna przygoda, która pozwoli Ci na zaufanie innym zmysłom niż wzrok sprawi, że odtąd nawet za dnia las będzie brzmiał już dla Ciebie inaczej.

Posłuchaj o czym szumią drzewa, gdy zapada zmrok.