WARSZTATY ARTYSTYCZNE

Sztuka daje nieograniczone możliwości w wyrażaniu siebie i swojej wrażliwości. Rozwińcie więc skrzydła i wyobraźnie biorąc udział w warsztatach z pogranicza ekologii i przyrody. Oferujemy Wam zajęcia w pracowni ceramicznej, w której ze szkła czy gliny mogą powstać niepowtarzalne ozdoby, bądź rzeczy codziennego użytku. Wykorzystajcie nasze sztalugi do malowania i poczujcie się jak prawdziwi artyści, dla których otaczająca przyroda stanowi źródło inspiracji. Najmłodsi uczestnicy pod okiem naszych edukatorów wezmą udział w warsztatach, które kształcąc sprawność manualną ukażą im uroki leśnego życia. Nauka poprzez zabawę i sztukę nie pozwoli na nudę, a tematycznie zaaranżowane wnętrza naszego Centrum rozbudzą zmysły i ciekawość.

 

Kreatywne techniki malowania i stemplowania

Zapraszamy na zajęcia, na których prezentowane będą kreatywne techniki malowania i stemplowania. Uczestnicy będą mieli okazję wykonać swoje dzieła sztuki przy użyciu różnych nietypowych przedmiotów, które zastąpią im pędzle np. korki, folia bąbelkowa, a także inne występujące w naturze np., liście, owoce, warzywa, pióra czy kamienie.

Frottage

Zapraszamy na zajęcia, na których przedstawiona zostanie technika rysunkowa frotaż (frottage). Uczestnicy zajęć węglem, ołówkiem lub pastelami wykonają wspaniałe dzieła, odbitki fakturalnie ukształtowanych powierzchni np. słojów drewna, żyłkowania liści, chropowatości kamienia lub splotu tkaniny.

Warsztaty ceramiczne

Ceramiczne warsztaty artystyczne dostarczają naprawdę niezapomnianych wrażeń. Na zajęciach uczestnicy poznają techniki sztuki ceramicznej m.in. modelowanie, odbijanie, zdobienie fakturami roślinnymi i pod okiem instruktora, wykonają swoje własne prace.

Stwórz swój własny zielnik

Zapraszamy na warsztaty, które pomogą rozwinąć wrażliwość i artystyczne spojrzenie na świat. Podczas zajęć uczestnicy będą wykonywać różnego rodzaju zielniki, m.in. kolaże z suszonych liści, ziół i kwiatów, ale też poznają podstawy rysowania i malowania akwarelami.