Już 23 marca zapraszamy na wiosenne zajęcia przyrodnicze oraz wyjątkowy rodzinny rajd turystyczny. Nareszcie nadeszła pora roku zmieniająca oblicze naszego lasu. Przyroda budzi się do życia pełna kolorów i zachwytów. To nic, że kapryśna niekiedy aura, potrafi nieźle namieszać. My z radością przygotowaliśmy dla Was cały cykl zajęć.

Witać z wiosną będziemy się tak:

10:00 – 14:00 Rodzinny rajd turystyczny po Lesie Wolskim z Ogniskiem (wraz z darmową wejściówką na zwiedzanie ekspozycji z Audioprzewodnikiem).

10:15 – 12:45 Powitanie Wiosny z Symbiozą – O poranku

10:15 – 11:15 Leśne Eko-Doniczki

11:15 – 11:45 Przerwa

11:45 – 12:45 Czas na nocny las

12:45 – 15:15 Powitanie Wiosny z Symbiozą – Po południu

12:45 – 13:45 Leśne Eko-Doniczki

13:45 – 14:15 Przerwa

14:15 – 15:15 Czas na nocny las

Brzmi ciekawie? To doczytajcie co się będzie działo na warsztatach:

Leśne Eko-Doniczki – Warsztaty ceramiczne, podczas których samodzielnie wykonacie ekologiczne osłonki na doniczki dla waszych ulubionych roślin. Wyobraźnia, kreatywność i wiosenny las niech będą inspiracją do tego, by stworzyć piękną oprawę, która zostanie z Wami na długie lata. Na pewno rosnące w niej rośliny doczekają niejednej wiosny!

Czas na nocny las – Słońce chowa się za widnokręgiem, zapada zmrok, nasze codzienne zajęcia i obowiązki dobiegają już końca. Wszystko to sprawia, że z przyjemnością kładziemy głowy na poduszkach, żeby wypocząć. Czy leśne życie rządzi się takimi samymi prawami? Wyrusz z nami na przyrodnicze śledztwo.

Rodzinny rajd turystyczny po Lesie Wolskim z Ogniskiem (wraz z darmową wejściówką na zwiedzanie ekspozycji z Audioprzewodnikiem) – Wiosna zachęca, by po zimie trochę „rozprostować kości”, dlatego chcemy Was zabrać na rodzinny turystyczny rajd po Lesie Wolskim. Nasza trasa liczyć będzie około 4 kilometrów długości.

Rodzinny rajd turystyczny po Lesie Wolskim z Ogniskiem (wraz z darmową wejściówką na zwiedzanie ekspozycji z Audioprzewodnikiem) – Nasza trasa liczyć będzie około 4 kilometrów długości. Punkt zbiórki znajduje się przy ul. Królowej Jadwigi koło budynku Strzelnicy (do niedawna MUFO). To z tego punktu wyruszymy na wędrówkę i zakończymy ją w CEE „Symbioza” gdzie odbędzie się ognisko. W związku z planowanym ogniskiem nie zapomnijcie zabrać swoich ulubionych smakołyków.

Punkt zbiórki znajduje się przy ul. Królowej Jadwigi koło budynku Strzelnicy (do niedawna MUFO). To z tego punktu wyruszymy na wędrówkę i zakończymy ją w CEE „Symbioza” gdzie odbędzie się ognisko Nie ścigamy się z czasem ani między sobą, ponieważ podczas pokonywania trasy przewidujemy przystanki pełne przyrodniczego zachwytu nad budzącą się do życia wiosną.

Nie zabraknie ciekawostek i dobrego humoru, co więcej idziemy także w niekorzystnych warunkach pogodowych, gdyż deszcz i błoto podczas rajdu tylko dodają uroku! W związku z planowanym ogniskiem nie zapomnijcie zabrać swoich ulubionych smakołyków, a przez wzgląd na wymagającą trasę, coś do picia i oczywiście stroju sportowego.

Kijki i obuwie trekkingowe mile widziane! Każdy uczestnik będzie miał też w dniu rajdu, możliwość darmowego odwiedzenia ekspozycji CEE „Symbioza” z Audioprzewodnikiem.

Więcej bardzo ważnych informacji tutaj:

Uczestnicy rajdu spotykają się koło budynku strzelnicy (dawne MUFO) gdzie czekać na nich będzie organizator, a kończą rajd pod budynkiem CEE Symbioza, czyli w siedzibie organizatora – gdzie będą toalety i odbędzie się ognisko.

Obowiązuje odpowiedni strój adekwatny do warunków pogodowych! Nie boimy się deszczu wiosennego ani zimna! (Najwyżej podkręcimy tempo). Wiosną bywa ślisko, dlatego warto zadbać o dobre obuwie oraz kijki trekkingowe pomagające przy ostrzejszych podejściach.

W związku z organizacją ogniska uczestnicy sami zabierają dla siebie prowiant, organizator zapewnia „jak za starych dobrych czasów – ino wrzątek na herbatę”. Każdy uczestnik będzie miał też w dniu rajdu, możliwość darmowego odwiedzenia ekspozycji CEE „Symbioza” z Audioprzewodnikiem.

Wiosną często pada – to dobrze, jest czasem zimno – to też dobrze, i jest w lesie pełno błota – to już rewelacja! Bo pamiętajcie, że dziecko brudne to dziecko szczęśliwe! A wy ubierzcie się sami tak, abyście zaznali trochę tej wolności i szczęścia!