W najbliższą sobotę, 13 kwietnia, zapraszamy na Światowy Dzień Ziemi z Symbiozą. Z okazji święta naszej planety przygotowaliśmy coś klimatyczno-astronomicznego. Tego jeszcze u nas nie było! Spacer po lesie w formie misji badawczej i warsztaty, podczas których czeka Was odyseja kosmiczna. A to wszystko po to, żeby docenić, jak wyjątkowa jest natura i w końcu wziąć los planety w swoje ręce!

O poranku

10:00 – 11:30 Klimatyczna misja na planetę Ziemia

11:45 – 12:30 Odyseja Kosmiczna w poszukiwaniu życia

Po południu

12:30 – 14:00 Klimatyczna misja na planetę Ziemia

14:15 – 15:00 Odyseja Kosmiczna w poszukiwaniu życia

Szczegóły poniżej:

Klimatyczna Misja na planetę Ziemia
Czas trwania: 90 minut

Ziemia widziana z kosmosu jest niebieska i zielona. Świadczy to o tym, że jest tutaj woda i roślinność, czyli życie. Podczas warsztatu wcielimy się w astronaukowców, którzy podczas misji badawczej będą eksplorować glob ziemski. Naszą misję badawczą rozpoczniemy od wyprawy terenowej i pobrania próbek materii żywej i nieożywionej. Gleba, ściółka i części roślin posłużą nam do przygotowania preparatów mikroskopowych. W naszym laboratorium, wewnątrz statku kosmicznego zwanego Symbiozą, będziemy zgłębiać tajniki życia w skali mikro.

Odyseja kosmiczna w poszukiwaniu życia
Czas trwania: 45 minut

W naszym układzie słonecznym znajdziemy osiem planet, ale tylko na tej jednej – Ziemi – życie znalazło swój dom. Podczas warsztatów klimatyczno-przyrodniczych dowiecie się, dlaczego nie odnaleziono życia na innych planetach i jak cenna jest Ziemia wraz z jej unikatowym klimatem. Prace plastyczne wykonane przez uczestników w duchu zero waste utrwalą wiedzę na temat planet naszego układu słonecznego i staną się pretekstem do zobaczenia problemów wpływających na zmianę klimatu.