W Symbiozie z feriami zimowymi 2024

Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza”, będące częścią Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie, znajduje się w sercu Lasu Wolskiego, w urokliwym Pawilonie Okocimskim tuż obok Polany Lea. Stałe ekspozycje Centrum umożliwiają poznanie lasu z zupełnie innej perspektywy, czyli mieszkańców lasu, a dzięki zaangażowaniu wszystkich zmysłów pozwalają doświadczyć niezapomnianych wrażeń, które sprawią, że leśne ścieżki już nigdy nie będą wydawały się takie same. Sporą popularnością wśród najmłodszych odwiedzających cieszy się sala multimedialna ukazująca życie lasu nocą, której zwiedzanie jest utrzymane w konwencji escape roomu. Symbioza oferuje również rozmaite zajęcia na świeżym powietrzu – spacery leśne po bliższej i dalszej okolicy, gry i zabawy terenowe oraz warsztaty edukacyjne odsłaniające tajniki przyrody i środowiska naturalnego, pokazujące jak żyć ekologicznie i przeciwdziałać zmianom klimatycznym.

Serdecznie zapraszamy do spędzenia czasu w leśnych progach w ramach programu „W Symbiozie z feriami 2024”. Po wzmożonym wysiłku w szkolnych ławach zapraszamy na chwilę wytchnienia i relaksu w sercu Lasu Wolskiego. Zespół Symbiozy przygotował na nadchodzące ferie zimowe wiele ciekawych propozycji warsztatów, spacerów i wspólnego odkrywania tajników przyrody.

Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza” ZZM, Aleja Żubrowa 15, 30-232 Kraków

Dokładne informacje odnośnie lokalizacji i dojazdu tutaj.

Od 12 do 24 lutego 2024

  • Warsztaty ekologiczno-przyrodnicze
  • Zwiedzanie ekspozycji stałej z edukatorem Czas na nocny las
  • Zwiedzanie ekspozycji stałej z edukatorem Czas na dzienny las
  • Zimowe spacery przygodowe po Lesie Wolskim

Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy swoim zielonym sercem pragną odkryć tajniki przyrody. 

Wszystkie aktywności w Symbiozie są przeznaczone dla dzieci od 5 roku życia.

W celu rezerwacji terminu zapraszamy do kontaktu telefonicznego z recepcją Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza”.

Telefon: +12 201 88 40, od wtorku do soboty od 8 do 16

Jeśli chcecie wziąć udział w naszych aktywnościach odbywających się na zewnątrz, przypominamy o odpowiednim doborze ciepłej odzieży i obuwia. Dzięki temu nic nie zepsuje nam zimowej przygody.

Ofertę można pobrać tutaj